421. Jak wykorzystać te dobra?

Opublikowano 1 lipca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

 

419.Jak to wykorzystać te dobra?

 

Jak należy rozegrać szlemika kierowego po ataku asem pik zakładając najczęstsze podziały trefli 3-2 i kierów 3-1 lub 2-2 ?

 

DW10

A109853

A74

2

 

KD7

D83

AK76543

 


 

Rozwiązanie:

 

421. Należy wyrobić trefle i do tego jeszcze je wykorzystać. Osiągniemy to grając asa i króla trefl (z ręki pik) i trzeci raz trefla. Jeżeli S dołoży do trzeciego trefla przebijamy asem kier, wchodzimy figurą kierową do stołu i gramy fortę trefl pozbywając się ostatniego pika z ręki. Przeciwnicy mogą przebić ale będzie to ich ostatnia lewa. Do pozostałych trefli mamy dojście pozostałą figurą atutową. 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: