421. Jak wykorzystać te dobra?

Opublikowano 1 lipca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

 

419.Jak to wykorzystać te dobra?

 

Jak należy rozegrać szlemika kierowego po ataku asem pik zakładając najczęstsze podziały trefli 3-2 i kierów 3-1 lub 2-2 ?

 

DW10

A109853

A74

2

 

KD7

D83

AK76543

 


 

Rozwiązanie:

 

421. Należy wyrobić trefle i do tego jeszcze je wykorzystać. Osiągniemy to grając asa i króla trefl (z ręki pik) i trzeci raz trefla. Jeżeli S dołoży do trzeciego trefla przebijamy asem kier, wchodzimy figurą kierową do stołu i gramy fortę trefl pozbywając się ostatniego pika z ręki. Przeciwnicy mogą przebić ale będzie to ich ostatnia lewa. Do pozostałych trefli mamy dojście pozostałą figurą atutową. 


Ryszard Kiełczewski

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: