422. Może Piatnik cię nie ukarze…

Opublikowano 1 lipca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

 

419.Może Piatnik cię nie ukarze…

 

W założeniach obie po partii doszedłeś do kontraktu 3 BA. S był w licytacji pikami na poziomie dwóch. Wist nastąpił w pika – S podłożył 9-kę. Zagrałeś dwukrotnie w kiery licząc na drugiego asa u przeciwników. Nic z tego nie wyszło. Na jaką szansę należy zagrać?

 

K5

873

AK109

AK107

 

D86

KDW109

73

543

 


 

Rozwiązanie:

422. Praktyczną szansą jest odebranie obrońcy S kart w młodszych kolorach. Posiada on zapewne 6 pików i asa kier, który był trzeci, zatem w młodszych kolorach pozostało mu 4 karty. Wygrasz przy dwóch dubletonach lub przy podziale 3-1 w młodszych kolorach jeśli S posiada w trzykartowym kolorze damę z waletem. Po zgraniu topów w młodszych kolorach grasz trzeci raz w kiera licząc, że Piatnik nie ukaże cię za złą licytację i S będzie musiał dopuścić cię do stołu do dobrych kierów. 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: