423. Prostota

Opublikowano 31 lipca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

423. Prostota…

Rozgrywasz kontrakt 4 zapowiedziany z ręki. N wyszedł blotką karo – S podłożył 9-kę. Jak będziesz dalej grał?

 

AD1086543

W64

A

3

 

W9

K3

10752

ADW102

 


 

Rozwiązanie:

 

423. W rachubę wchodzą następujące szanse:

– zagrać do króla kier, a po połączeniu atutów (jeśli S weźmie asem kier i zagra w atuta) przez przeciwników zagrać do waleta kier.

– zagrać na ekspas trefl i szukać dojścia do stołu pikiem. W przypadku niepowodzenia, jeśli N nie zagra w kiera po wzięciu królem trefl, wtedy jeśli król pik będzie u S wygramy bez zgadywania. Jeśli jednak N po wzięciu królem trefl, lub królem pik, zagra w kiera musimy trafić palcówkę. – zagrać na impas trefl, a potem dopiero do króla kier i ewentualnie na impas pik.

– zagrać na impas trefl

 

Wszystkie one oferują bardzo pokaźne możliwości wyrażone w procentach, choć ostatni sposób jest wyraźnie najgorszy. Jest jednak sposób prawie stuprocentowy. Jego istota polega na  odpowiednim rozegraniu kierów. Należy wejść do stołu asem trefl i zagrać kiera do waleta. Jeśli S wskoczy damą już mamy 10 lew. Jeśli lewę weźmie N i zagra atuta, to jak dzielą się one 2-1 to znowu mamy gotowe 10 lew. Jeśli zaś N posiada trzeciego króla pik, to drugie złączenie atutów również kosztuje lewę. Tak rozegrał kontrakt Belladonna w 1965 roku w Ostendzie na drużynowych ME. A Ty wpadłeś na ten sposób?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: