425. Nie przeszkodź szczęściu…

Opublikowano 31 lipca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

425. Nie przeszkodź szczęściu…

Rozgrywasz 6 po licytacji:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

1 BA

3

4

Pas

4

5

6

Pas

Pas

pas

 

 

 

N – szczęśliwie dla nas – zaatakował asem trefl. Zagrałeś kiera do asa i N  nie dołożył do koloru wyrzucając karo. Zrzuciłeś karo na króla trefl. Następnie do zagranej blotki pik N dołożył damę. Jak wykorzystasz  uśmiech fortuny, która w tym rozdaniu ci sprzyja?

 

W5

AK10

KW43

KW63

 

AK9852

W98432

5

 


 

Rozwiązanie:

425. Ręka N nie stanowi chyba tajemnicy dla ciebie? Siedem kar, pięć trefli i singlowa dama pik. Nawet gdyby przez przypadek N wykonał fałszywą zrzutkę z D10, to i tak aby wykorzystać kolor pikowy musisz zagrać pozostałą figurę pik z dziadka pożerając własnego waleta. Jeśli N nie doda do koloru ekspasujemy 10-kę pik. Po jej położeniu jeszcze tylko trzeba ominąć małą pułapkę związaną z rozegraniem atutów. Należy przebić wysokim kierem, po to by 10-kę można będzie przejąć waletem. Inaczej mimo szczęścia nam w tym rozdaniu dopisującego przegralibyśmy na samobójczym skrócie.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: