426. Dobrze zacząć, dobrze skończyć…

Opublikowano 31 lipca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

426. Dobrze zacząć, dobrze skończyć…

 

Zmagać się będziesz ze szlemikiem pikowym po wiście 8-ką trefl.

 

ADW975

AKD

A432

 

K10

W743

D76

AW52

 


 

Rozwiązanie:

426. Choć lew jest wystarczająco dużo, to kłopoty komunikacyjne nie pozwalają odebrać 6-ciu pików, 4-ch kierów i dwóch młodszych asów. Potrzebne nam jest dobre położenie króla karo. Jak rozumiesz to dobre położenie?  Czy tylko w ręce N?  Możliwa jest dodatkowa szansa drugiego króla w ręce S. O singlowym nie rozmawiamy. Przy drugim królu w ręce S trzeba zgadnąć zagranie. Czy na pewno? Otóż nie trzeba nic zgadywać. Trzeba tylko pierwszego trefla przebić w ręce, nie nadwerężając asa, ściągnąć atuty, zgrać kiery i zagrać asa i blotkę karo wstawiając damę. Jeśli S miał od początku czwartego króla karo, to się wywrócisz o jedną więcej niż po położeniu asa trefl. Czy stać cię na takie koszty poniesione dla zwiększenia szans wygranej?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: