426. Dobrze zacząć, dobrze skończyć…

Opublikowano 31 lipca 2013 w kategoriach Rozgrywka .

426. Dobrze zacząć, dobrze skończyć…

 

Zmagać się będziesz ze szlemikiem pikowym po wiście 8-ką trefl.

 

ADW975

AKD

A432

 

K10

W743

D76

AW52

 


 

Rozwiązanie:

426. Choć lew jest wystarczająco dużo, to kłopoty komunikacyjne nie pozwalają odebrać 6-ciu pików, 4-ch kierów i dwóch młodszych asów. Potrzebne nam jest dobre położenie króla karo. Jak rozumiesz to dobre położenie?  Czy tylko w ręce N?  Możliwa jest dodatkowa szansa drugiego króla w ręce S. O singlowym nie rozmawiamy. Przy drugim królu w ręce S trzeba zgadnąć zagranie. Czy na pewno? Otóż nie trzeba nic zgadywać. Trzeba tylko pierwszego trefla przebić w ręce, nie nadwerężając asa, ściągnąć atuty, zgrać kiery i zagrać asa i blotkę karo wstawiając damę. Jeśli S miał od początku czwartego króla karo, to się wywrócisz o jedną więcej niż po położeniu asa trefl. Czy stać cię na takie koszty poniesione dla zwiększenia szans wygranej?


Ryszard Kiełczewski

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: