427. Od czego zacząć?

Opublikowano 27 sierpnia 2013 w kategoriach Rozgrywka .

427. Od czego zacząć?

Rozgrywasz 6 . Po ataku damą pik wziąłeś asem i zagrałeś asa karo. S dołożył małego kiera. Jak sobie poradzisz z przeciwnościami losu ?

 

A74

9

AK953

A1092

 

K982

AW84

W10762

 


 

Rozwiązanie:

 

Kontrakt wygra się sam na przebitkach. Byleby N posiadał przynajmniej trzy kiery. Ważna jednak jest kolejności w jakiej te przebitki będziemy robili. Należy zacząć od trefli. Gramy asa wyrzucając ze stołu pika i blotkę trefl przebijamy w stole. Zgrywamy króla pik oraz asa kier i kiera przebijamy. Przy okazji wykorzystujemy szansę odpadnięcia trzeciego mariasza kier. Ponownie przebitka trefla i kiera. Jeżeli N nie nadbił już wygraliśmy. Powstaje bowiem czterokartowa końcówka:

 

 

W?

?

D8

?

 

7

K9

10

 

9

W

W10

 

  nieistotne

 

 

W tej końcówce zagrywamy 10-ką trefl. Jeśli N dołoży przebijamy i wpuszczamy go pikiem (powinien w tym kolorze mieć od początku DW10, inaczej wist na szlemika tylko z DW mógł być niebezpieczny). Jeśli N nie dołoży i nie przebije zagramy tak samo. Jeśli natomiast  przebije zrzucimy ze stołu pika i pokażemy karty.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: