428. Właściwa kolejność..

Opublikowano 27 sierpnia 2013 w kategoriach Rozgrywka .

 

428.  Właściwa kolejność…

Jak należy rozegrać kontrakt 6 po wiście blotką pik? S podłożył damę.

 

AK982

AK64

W73

A

 

1063

W87

AK65

KD10

 

 


 

Rozwiązanie:

 

428. Pierwsza lewa sugeruje, że wist nastąpił spod waleta pik. W tej sytuacji wydaje się, że nie unikniemy oddania lewy pikowej. W tej sytuacji wygranie kontraktu możliwe będzie jeśli:

– dama kier jest druga lub singlowa

– dama karo jest druga lub singlowa

– kara dzielą się 3-3

Wykorzystamy wszystkie szanse zgrywając asa trefl, a następnie asa i króla karo (jeśli wcześniej nie spadnie singlowa dama). Jeśli to się nie stanie wyrzucamy na mariasza trefl karo i kiera i przebijamy karo 9-ką lub 8-ką. Jeśli podzieliły się (kara) 3-3 zagrywamy pozostałą wysoką blotką pik do 10-ki. Zagranie wysoką blotką w tej lewie ma na celu nie pominięcie przypadku kiedy na dowolnej ręce znajdowała się od początku druga 7-ka pik.

Kiedy kara nie podzielą się 3-3 zagramy z góry pika (a nuż S miał od początku DW sec), a potem asa i króla kier na ostatnia szansę spadającej damy kier.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: