429. Sekuritka mała…

Opublikowano 27 sierpnia 2013 w kategoriach Rozgrywka .

429. Sekuritka mała…

Rozgrywamy 4 po wiście 9-ką trefl do asa i odwrocie w karo. Po wzięciu lewy w stole zagraliśmy pika do mariasza i wzięliśmy lewę na figurę. Obrońcy dodali po małej blotce w pikach. Jak to należy rozegrać?

 

KD9872

5

AW104

K6

 

65

W1083

KD92

W104

 


 

 

Rozwiązanie:


429. Największą szansą  oddania tylko jednej lewy pikowej jest ponowne zagranie tego koloru ze stołu. Zagranie na drugiego asa pik w ręce S jest wyraźnie gorsze. As pik jest prawie na pewno w ręce S, bowiem gdyby jego posiadaczem był N zabiłby i grał w karo z nadzieją na przebitkę u partnera.  Wejście mamy tylko karem ale jest to kolor, w którym grozi nam przebitka. Singiel karo jednak jest  praktycznie wykluczony, a jeśli mimo wszystko tak było, to zawsze przegramy kontrakt. Zatem chodzi o to, by zabezpieczyć się przed dubletonem karo i trzecim asem pik w ręce S. By wygrać przy takim układzie powinniśmy wcześniej zagrać na przerwanie komunikacji pomiędzy rękami przeciwników. A komunikację mogą oni mieć wyłącznie kolorem kierowym. Należy zatem zagrać w kiera, kolejne karo wziąć w stole i ponownie zagrać stamtąd pika.  


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: