431. Sposób rozegrania

Opublikowano 27 września 2013 w kategoriach Rozgrywka .

  1. 431.  Sposób rozegrania

 

Rozgrywamy 3 BA po wiście w pika. Jak to należy rozegrać?

 

K8

AW2

W75

A9875

  A742

K653

D8

D102

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • Adam Żarnowski
    9.10.2013 11:32:43

    Opisany sposób rozegrania trefli jest dobry, przy założeniu podziału w tym kolorze 3-2. Wygramy przy 16 układach z 20 możliwych co daje 54,4%. Dodatkowo, przy podziale 4-1 wygramy jeszcze przy 3 układach z 10 możliwych co daje 8,4%. Razem 62,8%.

    Alternatywnym sposobem rozgrywki jest wzięcie pierwszej lewy pikowej w ręce i zagranie trefla do 10-ki w dziadku. Wygramy przy podziale 3-2 tylko przy 14 układach z 20 możliwych co daje 47,6%, ale osiągniemy sukces przy podziale 4-1 w 9 układach z 10 możliwych co daje 25,2 %. Razem 72,8%. Dodatkowo wygramy jeszcze przy podziale trefli 5-0, jeśli kiery dzielą się 3-3 z damą u S. Możemy również dostać prezent od gracza N jeśli wskoczy K trefl z układu Kx – dołożenie blotki może być dla niektórych graczy zagraniem trudnym.

    Jakie czyha niebezpieczeństwo – gracz S posiadając KW(x) może zabić pierwszą lewę treflową królem, a nie waletem. Może to zrujnować wyliczenia procentowe dla drugiego sposobu rozgrywki. Aby utrudnić takie arcymistrzowskie zagranie, należy w drugiej lewie grać z ręki małego trefla. Gdybyśmy zagrali z ręki 9-kę trefl – to w znacznym stopniu ułatwilibyśmy graczowi S popisanie się zrzutką „psyche”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: