438. Co nam może grozić?

Opublikowano 29 października 2013 w kategoriach Rozgrywka .

                   Rozwiązanie:

 

438.Jakie grozi nam niebezpieczeństwo?  Wyrobienie i odegranie fort kierowych przez N, który zademonstrował w dwóch pierwszych lewach, że ma kolor 5-ciokartowy. Jeśli zagramy według prymitywnej rady – najpierw najdłuższy kolor – to jeśli S będzie posiadaczem króla karo i kiera, a N będzie posiadał akt własności asa pik, to przegramy kontrakt. Zagraniem zabezpieczającym przed tym niebezpieczeństwem jest wcześniejsze zagranie w pika celem wyrobienia lewy w tym kolorze. Jeśli figura pik się utrzyma wracamy do najdłuższego koloru – kar. Teraz nawet jak impas się nie uda przeciwnicy nie mogą nas położyć. Jeśli natomiast pik zostanie zabity asem przez dowolnego przeciwnika również nie możemy przegrać kontraktu.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • krzysiekg
    9.11.2013 10:35:26

    Grozi nam wyrobienie kierów. Trzeba od razu zagrać w pika. Jeżeli puszczą, to wtedy impas karo. Jeżeli wezmą, to i tak mamy minimum 9 lew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: