439. Skorzystaj z pomocy

Opublikowano 27 listopada 2013 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

 

439. Odbieramy atuty zrzucając ze stołu kiera i zagrywamy blotką pik do 10-ki. Jeśli N miał na początku KDW w pikach jest wpuszczony i każdym wyjściem musi dać dwunastą lewę. Także nastąpi wpustka (dowolnego zawodnika) jeśli piki dzieliły się 5-2. Jeśli piki dzielą się 4-3 i S posiadał trzy karty w tym kolorze z waletem, to odwróci po walecie pik w pika, bo każde inne zagranie też daje dwunastą lewę. Wtedy doprowadzamy do końcówki:

 

W

K10

6

  7

AW5

 

Teraz zagrywamy ostatniego trefla i jeśli N zachowa pika pozbywamy się ze stołu karty tego koloru i gramy kara z góry. Jeśli tylko N miał 4 piki od początku szansa na podwójny lub pojedynczy przymus jest bardzo duża. Jeżeli 4 piki były w ręce S również należy zagrać na przymus odgrywając najpierw asa i króla kier (przy 8-miu czarnych kartach S może mieć drugą damę kier) i doprowadzić do takiej samej końcówki grając na przymus kierowo-karowy. Jest on bardzo prawdopodobny przy ujawnionych 10-ciu czerwonych kartach w ręce N.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: