445. Wykorzystać swoje dobra

Opublikowano 30 grudnia 2013 w kategoriach Rozgrywka .

                   Rozwiązanie:

 

445. W rozdaniu trzeba znaleźć sposób na wykorzystanie koloru kierowego. Sposobem prostym jest zagranie na dobrze położenie króla pik (50%) lub na podział kara 2-2 (40%). Sposobem najprostszym i najskuteczniejszym jest przepuszczenie drugiego trefla celem zachowania dojścia atutem do dobrych kierów. Ewentualne zagranie trzeci raz w trefla przebijamy oczywiście 9-ką karo, odbieramy atuty tyle razy ile trzeba (przy takiej rozgrywce nie śmią się dzielić 4-0, odblokowujemy kiery i 6-ką karo wchodzimy do trzech fort w serduchach.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • Piotr Zieliński
    14.02.2015 15:38:44

    Czy nie lepiej, jeżeli wyjdą trzeci raz w trefle, przebić jednak 5◆? Dojściem do stołu będzie przebitka pik (dwa piki wynieśliśmy na trefle). Różnica jest taka, że przy podziale atu 0 (N) – 4 (S) można by wygrać, jeżeli S ma układ 3-3-4-3. A◆, AK♥, A pik, pik przebity, powrót karem, pik przebity, kier z wyrzutką pika i kier do widełek D9◆.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: