453. Nadmiar Szans…

Opublikowano 25 lutego 2014 w kategoriach Rozgrywka .

                   Rozwiązanie:

453. Sposobów rozgrywki jest jak nie przymierzając  rodzajów miłości według prelegenta radzieckiego – nu możet byt‘   liubow mużczynu k‘…  Ciekawi mogą mnie (R.K) zapytać o ciąg dalszy przy najbliższym spotkaniu.

No więc można wyatutować i zagrać na podział 3-3 w treflach – 36% szans.

Można zaatutować częściowo dwa razy i dopiero teraz sprawdzić podział trefli. Zyskujemy dodatkową 16% szansę na to, że cztery trefle są przy trzech pikach.

Można zagrać na odwróconą rękę przebijając wszystkie kiery. Komunikacji mamy dość. Wygramy przy podziale pików 3-2 – 68%. Możemy nawet nadrobić jeżeli dzielą się trefle lub 4 trefle są przy damie karo.

Można zagrać na przymus zakładając w dość oczywisty sposób, że S ma damę karo (N-owi kara się widocznie skończyły), a N ma 5+ kierów. W celu wyegzekwowania tego przymusu należy przepuścić króla kier, drugiego zabić i przebić kiera obarczając zatrzymaniem tego koloru obrońcę N. Zgranie pozostałych czterech pików  egzekwuje podwójny przymus kierowo-treflowy przeciwko N i karowo-treflowy przeciwko S:

- D

????

9

KD52

- 8

6

A76

-

D

????

 

     Zagranie ostatniego pika zmusza N do pozbycia się trefla. Ze stołu też trefl  (choć może być i kier – spełnił już swoją powinność) i z kolei S też nie może utrzymać trefli. Ta rozgrywka się nie uda jeśli piki podzielą się do zera.

Można wygrać i przy podziale do zera. Też przepuszczamy króla kier i zagrywamy pika. Jeśli obaj obrońcy dołożą – gramy jak poprzednio. Jeśli którykolwiek nie dołoży doprowadzamy do końcówki:

 

K

KD52

- 8

6

A76

      

Teraz jeśli 5 pików miał N S po zagraniu króla pik znajdzie się w przymusie na młodszych kolorach. Jeżeli zaś 5 pików miał S, to przy 5-ciu karach ukazanych w trzeciej lewie w ręce S, jego partner znajdzie się w przymusie kierowo-treflowym. Śliczne rozdanie.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: