463. Dostrzec niełatwo

Opublikowano 30 maja 2014 w kategoriach Rozgrywka .

Jak rozegrasz kontrakt 4 po wiście 2-ka karo? Przeciwnicy nie byli w licytacji..

 

W7

A8752

W

A5432

  AD98

K6

A964

K76

————————————————————————————————————————–

Rozwiązanie:

 

463. Standardowa rozgrywka na podział kierów i trefli daje w sumie 24,5 %. Istnieje inna rozgrywka oferująca w świetle pierwszego wistu (podział kar 4-4) 42 % szans wygrania. I to nawet jak nie udaje się impas pik. Przy udanym impasie szanse te wzrastają jeszcze o niebagatelne prawie 27% ! Jest to rozgrywka…na odwróconą rękę. Bijemy asem karo i przebijamy karo, po czym impasujemy króla pik. Po nieudanym impasie i odwrocie w dowolny kolor, zgrywamy asa i króla kier, dwa piki i dwa trefle po drodze przebijając kara. Daje to w sumie 10 lew i uniezależnia od najczęstszego podziału 4-2 w kierach.

              Taki wybór dostrzec nie jest łatwo…


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: