464. Zachować kontrolę…

Opublikowano 30 maja 2014 w kategoriach Rozgrywka .

Jak należy rozegrać kontrakt 4 po wiście w atuta? Do drugiej lewy atutowej S nie dodał do koloru.

 

A7653

2

1074

9632

  KDW

A75

AW6

KDW10

——————————————————————————————————————————-

Rozwiązanie:

 

464. Zły podział atutów postawił przed nami pewne trudności. Jeśli odciągniemy trzy razy atu (a odciągniemy), to nie mamy jak powrócić do ręki przed wyrobieniem trefli. Jeśli zagramy trefle przed pełnym atutowaniem narażamy się na przebicie naszej 10-tej lewy. Jeśli wrócimy przebitką kierową po zgraniu asa przeciwnicy zrobią z nas pasztet kierami po dojściu asem trefl. Pozostało nam zatem zagranie blotka kier spod asa. Przeciwnicy dzięki posiadanej przez nas kombinacji w karach nie mogą otworzyć w żaden sposób dwóch lew w tym kolorze nawet przy całym mariaszu za asem. Zagranie w karo przez N puszczamy do 19-ki. S nie może nas ugodzić. Po dojściu do piłki przebijamy kiera oczywiście zachowujemy asa, odbieramy ostatnie atu i zabieramy się za trefle. Proste Watsonie?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: