466. Potęga sekwensu…

Opublikowano 30 maja 2014 w kategoriach Rozgrywka .

Jak boli głowa, to czwórka kierowa. Właśnie takie panaceum na złe samopoczucie zaserwowaliście sobie z partnerem. N postraszył cię 2-ką karo. Jak udowodnisz, że się nie boisz?

W832

AKD103

W876

  AK7

98

108654

AK4

——————————————————————————————————————————-

Rozwiązanie:

 

466. Rozdanie powinno być łatwe dla Jarka Figlusa. On bowiem niezwykłą estymą darzy 9-ki i 8-ki. A sekwens złożony z takich honorków równoważy w jego bilansie nawet najwyższe figury. Czy tu dostrzegłeś kolejny niezwykły przypadek gry na odwróconą rękę ? Jeśli tak, to byle tylko przeciwnicy nie mieli singla w żadnym z czarnych kolorów będziemy przebijali, przebijali, przebijali 5 razy karo wszystkimi atutami z ręki aż jedynymi naszymi atutami pozostanie w stole dziewiątka z ósemką, które zwieńczą dzieło zbożne. Czy wpadłeś na taki pomysł rozgrywki. Oczywiście można inaczej próbując przebić coś czarnego w stole, ale jeśli to zostanie nadbite i atuty zostaną połączone, to coś się będzie musiało udać zarówno w atutach jak i w drugim czarnym kolorze. Nawet nie warto liczyć. Rozgrywka na wykorzystanie 98 w stole jest zdecydowanie lepsza.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: