349. Swing 14-impowy

Opublikowano 25 czerwca 2014 w kategoriach Wist .

 

349. Swing 14-impowy                                                                   

 

Mecz, NS po, licytacja:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
1 Ktr Rktr 2
Ktr Pas Pas pas

 

Jaki jest twój pierwszy wist z ręki?

 

KW83

D10

DW4

KW75

            Rozwiązanie:

 

Dość dawna wskazówka dotycząca pierwszego wistu nakazuje wychodzić w atuta w sytuacji, kiedy mamy znaczną przewagę siły, a tu taka sytuacja zachodzi jak najbardziej. Tak wyszedł David Price grający z Tomem Simpsonem. Po zdjęciu trzech trefli otworzono piki i obrona pobrała dwa piki, kiera, dwa kara i trzy trefle – bez trójki za 800.

Na drugim stole N wszedł 1 BA, ale finalnie grano ten sam kontrakt. Swoje!!! W wyszedł w damę kier. Rozgrywający zabił asem i powtórzył kiera. E wziął królem i kontynuował kiery lavinthalową trójeczką.    Rozgrywający upuścił jedno karo. W otworzył ten kolor, ale za chwilę na dobrego waleta kier sfrunęło drugie i ostatnie karo z ręki rozgrywającego. W przebił od biorących atutów i próbował ściągnąć karo. Bezskutecznie. Rozgrywający przebił, wszedł impasem pik do stołu i przebił trzecią rundę kar wyrabiając w nich fortę. Teraz nastąpiło połączenie trefli pierwsze. W wziął waletem i zagrał w pika. Drugie połączenie trefli i stół wyświeżył się – jak inspektowa truskawka – że zacytuję zwrot JKM sprzed bardzo wielu lat. Całe rozdanie:

 

AD

AW96

A1075

932

KW83

D10

DW4

KW75

1075

K8753

K86

A6

9642

42

932

D1084

Oczywiście gdyby E zrezygnował z promowania partnerowi atutów i naprawił jego zły pierwszy wist zagraniem asa trefl i trefla, kontrakt zostałby jeszcze obłożony, ale zagranie wbrew intencjom partnera zazwyczaj nie jest wskazane.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: