359. Nie bój się…

Opublikowano 30 sierpnia 2014 w kategoriach Wist .

    359. Nie bój się…                                                        

 

Mecz, NS po, dealer S, licytacja:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
      1 BA
Pas 2 Pas 2
Pas 2 Pas 3 BA
Pas Pas pas  

 

 

  K863

103

A652

1092

 
W97

DW

D10984

W83

 

 

 

 

Zawistowałeś 10. Partner dołożył 3, a rozgrywający wziął waletem i zagrał pika do króla. Partner wziął asem i wyszedł 3. Wziąłeś waletem i kontynuowałeś trefle – partner dołożył damę i po wzięciu na nią lewy kontynuował trefle 4-ką. Rozgrywający wziął asem i zagrał damę pik. Jakie widzisz możliwości obrony?

 

Rozwiązanie:

 

Dlaczego partner nie wistował w kara po wzięciu lewy na asa pik tylko dość ryzykownie  otwierał trefle? Przecież zagranie w karo powinno być obowiązkowe – wiadomo, że wyszliśmy z wewnętrznego sekwensu i zagranie w ten kolor mogło wyrobić kilka fort, jeśli wist byłby z K109?? Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że partner miał tylko singla karo. W takiej sytuacji można założyć, że partner posiada 10-kę pik, bowiem gdyby ją posiadał rozgrywający mógłbywejść do stołu karem i impasować waleta. co jest dość normalnym zagraniem. Wiesz, że u partnera pozostał król trefl. Dojść do niego może on wyłącznie 10-ką pik, bo oprócz asa pik i mariasz trefl nie może on już mieć żadnej figurki. Wyrzuć waleta! Całe rozdanie:

 

  K863

103

A652

1092

 
W97

DW

D10984

W83

  A104

98754

3

KD43

  D32

AK62

KW7

A76

 

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: