476. Zagrania omijające…

Opublikowano 30 sierpnia 2014 w kategoriach Rozgrywka .

  1. Zagrania omijające…

 

Po trzech pasach W otworzył 1 i finalnie rozgrywa końcówkę w tym kolorze. N zawistował damą i asem trefl. Jak należy rozegrać ten kontrakt?

 

A9542

KD65

AK5

4

  K63

W42

D842

1098

 

Rozwiązanie:

 

 

476. Jeżeli przynajmniej jeden z czerwonych kolorów dzieli się 3-3, a piki 3-2 (bez tego ostatniego nie wygramy z powodów naturalnych), to dowolna rozgrywka prowadzi do zwycięstwa. Staranna rozgrywka polega jednak na tym, by wygrywać kontrakty również przy niesprzyjających układach kart u przeciwników. W tym rozdaniu dzięki ujawnieniu przez N „Akademii” treflowej znamy umiejscowienie asa kier. Spożytkować tę informację możemy w następujący sposób – zagrywamy kiera do waleta. Jeśli S zabije w   kolejnych zagraniach odatutujemy dwukrotnie z góry i nawet jeśli  kiery się nie dzielą, ostatniego przebijemy atutem w stole. Jeśli S przepuści waleta kier także atutujemy dwa razy, jednak tym razem utrzymujemy się koniecznie królem w stole skąd zagrywamy kiera do mariasza. Dama karo w razie podziału kierów i kar 4-2 zapewni jeszcze jedno niezbędne dojście do podegrania kierów.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: