479. Na wszystkie szanse…

Opublikowano 28 września 2014 w kategoriach Rozgrywka .

W rozgrywa kontrakt 4 po wiście as i blotka trefl. Jak należy rozgrywać?

 

A109765

3

A109

KD10

KW

AW74

W9

87652

 

Rozwiązanie:

 

  1. Oczywiście musimy zaatutować bowiem grozi nam przebitka treflowa oraz wytrącenie asa kier jako dojścia do trefli. Jeśli zaatutujemy grając króla i asa to wygramy w przypadku podziału pików 3-2 bez żadnych problemów. Po prostu zgramy figurę trefl i jeśli nawet nie zostanie ona przebita wytrącimy ostatniego atuta przeciwnikom. Jeśli jednak piki podzielą się 4-1 przeciwnicy natychmiast odetną nas od trefli i już nawet podział figur karowych nas nie uratuje. Żeby zminimalizować szanse obrońców w przypadku gorszego podziału pików, należy zaatutować dwa razy grając asa pik i pika do króla. W przypadku podziału pików 3-2 gramy jak poprzednio. Jeśli jednak spotkamy podział 4-1 skorzystamy z okazjonalnego pobytu na stole i zagramy w karo grając na szansę podziału figur karowych. Z fort treflowych bowiem już użytku nie zrobimy. Po dojściu do stołu asem kier ponowimy impas karo i przegramy wyłącznie przy podziale pików 4-1 z czwartą damą i całym mariaszu karo za asem.

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: