480. Spirytus w pełni rektyfikowany…

Opublikowano 28 września 2014 w kategoriach Rozgrywka .

 

Rozgrywasz stuprocentowy kontrakt 7 BA z pozycji W. Wist damą trefl. Jak to zrobisz?

 

K94

ADW43

543

K2

ADW32

K52

AK2

A3

 

Rozwiązanie:

 

  • Aby mieć jakiekolwiek problemy musimy zastać oba starsze kolory podzielone 5-0. Zabezpieczeniem przed nimi jest następująca rozgrywka: gramy pika do asa. Jeśli 5 pików odłożyło się w ręce S banalnie impasujemy mu 10-kę. Przy podziale pików z 5-ką u N sprawdzamy podział kierów. Jeśli 5 kart odłożyło się także u N zgrywamy lewy w młodszych kolorach egzekwując przymus przeciwko N. Jeśli 5 kierów odłoży się w ręce S egzekwujemy przymus podwójny – pikowo-karowy przeciwko N i kierowo-karowy przeciwko S. Doprowadzamy do końcówki:

 

10

Hxx

W3

54

3

AK2

106

Hx

 

Zagranie waleta kier zdusza w przymusie N. S musiał pozbyć się zatrzymania karo już wcześniej.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: