482. Zdeterminowany układ…

Opublikowano 28 września 2014 w kategoriach Rozgrywka .

Rozgrywasz z pozycji W 3 BA. Przeciwnicy nie licytowali. N zawistował 10-ką kier. Po przepuszczeniu N kontynuował damą kier. S dołożył 2-kę i 4-kę kier. Po wzięciu lewy zagrałeś trefla do waleta. S pobił to królem i kontynuował kiery waletem. N dołożył 3-kę do tej lewy. Jaką masz szansę wygrania tego karkołomnego kontraktu?

 

65

AK7

104

D109832

AKD4

865

AD82

W7

 

Rozwiązanie:

 

  1. Kontrakt jest zaiste karkołomny ze względu na nieużyteczność koloru treflowego i groźny atak obrońców. By wygrać musisz zastać podział kar 5-2 z piątym królem w impasie i 4 trefle z AK od początku w ręce S. Zaimpasuj karo, zgraj asa w tym kolorze oraz „akademię” pikową i zagraj trefla. S może odegrać lewę kierową lub pikową, a potem musi uruchomić twoje trefle w ręce.

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: