366. Powstrzymać się przed odruchem…

Opublikowano 30 października 2014 w kategoriach Wist .

  1. Powstrzymać się przed odruchem…

 

Turniej par, WE po, N, licytowano:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
Pas Pas Pas
1 Pas 2 Pas
3 Pas Pas pas

 

Partner zawistował 7. Ze stołu 3. Ręce twoje (S) i dziadka (E):

 

W97

K75

K106

W843

A4

1063

A543

D1062

 

Po starannym przemyśleniu sprawy doszedłeś do wniosku, że wist partnera nastąpił z blotek z konfiguracji 97 lub 975. Położyłeś 2-kę. Rozgrywający pobrał tę lewę królem i zagrał króla pik. Partner dołożył 10. Pobiłeś asem i nie ryzykując zagrania w trefle na przypadek pierwotnie 97 w ręce partnera, odszedłeś pikiem. Partner dołożył 8-kę i walet ze stołu wziął lewę. Następnie rozgrywający powrócił asem trefl do ręki (partner skompletował ilość dokładając 5) i zagrał waleta karo, na którego kolejno poszła dama i król. Jak się będziesz bronił dalej?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: