372. Niepotrzebna zachłanność…

Opublikowano 26 listopada 2014 w kategoriach Wist .

  • Niepotrzebna zachłanność…

 

Mecz, NS po, dealer N, licytacja:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
1 Ktr 1 BA(1)
Pas 2 Ktr Pas
2 Pas Pas pas

 

  • Transfer na trefle

 

Partner zawistował w Twój kolor – 8. Rozgrywający po asie trefl zagrał pika do króla (partner dołożył 2-kę) i 10. Partner wskoczył asem, zagrał pika, ze stołu walet – przebiłeś i kontynuowałeś trefle (od partnera król) przebite w stole, skąd zagrano asa i króla kier. Partner do drugiego kiera dołożył blotkę pik. W kolejnej lewie zagrano asa pik. Jak się będziesz bronić? Ręce Twoje (S) i dziadka (E):

 

AW93

AK4

K9853

A

8

D10953

42

DW1062

 

            Rozwiązanie:

 

Przebicie to wypuszczenie kontraktu. Rozgrywający wyrzuci z ręki trefla i pozostanie nam do wzięcia już tylko dama kier i trefl. A to za mało na obłożenie kontraktu. Wyrzuć karo. Co może zrobić rozgrywający? Może się poddać. Całe rozdanie:

 

D107652

6

AD7

K85

K4

W872

W106

9743

AW93

AK4

K9853

A

8

D10953

42

DW1062

                        A w półfinale MŚ Teamów Mikstowych w Sanyi obie obrończynie na pozycji S przebijały asa pik. W jednym przypadku oznaczało to wypuszczenie kontraktu, w drugim stratę ważnej lewy, bo grano 4 z kontrą.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: