483. Stosowny przyrząd optyczny…

Opublikowano 3 listopada 2014 w kategoriach Rozgrywka .

 

 1. Stosowny przyrząd optyczny…

 

N otworzył licytację odzywką 1 , po czym WE doszli do 3 BA. Jak powinien rozgrywać ten kontrakt W po wiście damą kier ?

 

A65

AK

AW9842

A7

W109

1032

10

K98654


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Pani Zula
  24.06.2015 17:56:25

  Jeśli kara się dzielą 4-2 to nie jest tak różowo. Przypuśćmy, ze S po utrzymaniu się treflem zagrał w karo, N wziął lewe figurą i zagrał damę kier (co wyrzucamy z ręki?) i odszedl w karo. Oddamy trefla, kiera, 2 kara i pika, czyli bez jednej…

  Jeśli kara sie dzielą 3-3 z KD u N, a z żaden z obrońców nie ma obu figur pik, to też nie wygramy – bo obrońcy grają jak wyzej i jeśli na damę kier wyrzucimy z reki pika, to N zagra figure pik, a S po dojsciu pikiem podegra karo i znów oddamy 5 lew. Jeśli rozgrywający wyrzuci na kiera karo z ręki, to oczywiście odwrót w karo polozy kontrakt, bo oddamy jeszcze 2 piki.

  Pozdrawiam
  Pani Zula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: