487. Na który impas?

Opublikowano 26 listopada 2014 w kategoriach Rozgrywka .

  1. Na który impas?

 

Kontrakt 6 BA rozgrywa W. Wist – 7-ka. Jak rozgrywasz?

 

A5

W10

D952

AKDW2

KW2

AD

AK107

10943

 

Rozwiązanie:

 

  • Jeśli dzielą się kara mamy 12 lew bez impasów. Jeśli nie musimy zgadnąć na który impas zagrać. Czy naprawdę? Zwróć uwagę, że impasy w pikach i kierach musimy wykonać przeciwko N. Dołóżmy jeszcze ostatni impas też przeciwko niemu. Czemu? Tu nie chodzi o globalizację. Tu chodzi o to, że S może być zapuszczony, a N nie, bo zagranie z jego strony stanowi groźbę, a S po wyeliminowaniu mu trefli będzie musiał wykonać jakiś impas za nas. Gramy tak: odbieramy tyle trefli ile ma S i gramy asa karo (przy podziale 5-0 wydłubiemy waleta bez wykałaczki) i jeśli obaj obrońcy dodadzą do koloru, gramy karo do damy. Jeśli S nie doda…to bez wykałaczki, Jeśli do damy nie doda N, wpuszczamy S czwartym karem i prosimy, by wybrał w którym starszym  kolorze chce nam podarować dwunastą lewę. c.b.d.o.

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: