490. Dodatkowa szansa…

Opublikowano 26 listopada 2014 w kategoriach Rozgrywka .

 

  1. Dodatkowa szansa…

 

W gra 3 BA, wist 2-ka, S podkłada damę. Jak będziesz rozgrywał?

 

D974

W75

KD83

A6

A8

KD86

A974

843

 

Rozwiązanie:

 

  • Wist 2-ką niesie nadzieję, że trefle dzielą się 4-4. Jedynym kolorem, w którym możemy wyrobić trzy brakujące lewy, są kiery. By zwiększyć szanse na wzięcie trzech lew w tym kolorze powinniśmy dwukrotnie podgrywać blotkami do mariasza. Osiągniemy swój cel nie tylko przy podziale tego koloru 3-3, ale także przy drugim asie u N.

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: