489. Większe i mniejsze przykrości

Opublikowano 1 grudnia 2014 w kategoriach Rozgrywka .

 

  • Większe i mniejsze przykrości…

 

W rozgrywa 4 . N zawistował królem. Jak należy rozgrywać?

 

A32

AKD974

8

765

74

102

A1093

A10432

 

Rozwiązanie:

 

  • Jeśli weźmiemy 6 lew kierowych w ręce i przebitkę pik w stole, to razem z lewami na młodsze asy będzie lew 10. Jeśli u N odłoży się cztery kiery z waletem mówimy – trudno. Jeśli jednak 4 kiery będzie miał S i przegramy mówimy – trudno, trzeba się jeszcze uczyć. By zabezpieczyć się przed tą przykrością mniejszą (są bracia mniejsi, mogą być i mniejsze przykrości) przebij natychmiast karo. Teraz grasz asa pik i pika. Dowolny odwrót bijemy, przebijamy pika i karo i sprawdzamy atuty grając je z góry. Jeśli się dzielą – robimy claim. Jeśli u S odłożył się czwarty walczyk czekamy na niego z D9 w ręce. Nie zapomnimy po drodze zgrać asa trefl i odchodzimy treflem.

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: