378. Co lavinthalować?

Opublikowano 29 stycznia 2015 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Wydaje się, że rozgrywający nie może uciec z lewą kierową, zatem wpadka jest pewna.  Czy aby na pewno? Na pewno to musimy dopuścić partnera by uwolnił on nam lewę na króla kier. W jaki sposób może to uczynić? W trefla lewy nie weźmiemy, zatem lawinthalowanie tego koloru wydaje się być pozbawione sensu. Zatem będziemy lavinthalować kiera?  Zróbmy symulację: w trzeciej lewie zagrywamy 9-kę (Lavinthal na zagranie w kiera). Partner posłusznie odwraca w ten kolor. Rozgrywający oczywiście nie dopuści myśli, że lavinthalowaliśmy kiery z niczym, a partner ochoczo cwałuje spod króla. Ponadto nasza licytacja lokuje króla u nas. Zatem rozgrywający zabije kiera asem i pociągnie piki doprowadzając do końcówki

9

D

5

K

KW

nieistotne

x

AD

Co zrzucimy na ostatniego pika?

A co się stanie jak partner podegra trefla? Będzie to cios w komunikację do przymusu. Wprawdzie partner może po głębokiej analizie dojść do wniosku, że asa kier to my nie mamy, bo byśmy go po prostu ściągnęli, ale zagranie w kiera byłoby potrzebne jak byśmy zamiast KW w treflach posiadali w nich asa. Po wskazaniu zagrania w kiery żaden partner nie odwróci w trefla w podobnej sytuacji. Ty wiesz więcej o rozdaniu, więc nie dopuść by partner zbłądził. Zalavintaluj odejście w trefla.

Całe rozdanie:

KW97652

D4

753

5

KW73

AKD92

KW92

1084

10982

108

10763

AD3

A65

W64

AD84


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: