382. Pojedynek wpustek

Opublikowano 26 lutego 2015 w kategoriach Wist .

  1. Pojedynek wpustek…                                                        

 

Mecz, obie przed, dealer W, licytacja:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
Pas Pas 1 1 BA(1)
Pas 3 BA Pas Pas
pas

 

  • 15-17 PC

 

Partner zawistował odmiennie 9-ką. Ręce Twoje (E) i dziadka (N):

 

43

K42

KW52

K754

AW865

D643

AD98

 

Podłożyłeś waleta na przypadek wistu partnera spod damy (król jest nieprawdopodobny – rozgrywający miałby tylko 14 PC). Rozgrywający wziął to królem i zagrał kiera do króla. Nie możesz wyrzucić kara, pika też szkoda, więc dołożyłeś 8. W dalszym ciągu rozgrywający zagrał karo do 10-ki. Partner dołożył 7 i wyszedł z ręki w 10-kę. Partner wziął to damą – dołożyłeś kolejnego trefla – 9-kę. Partner rozliczył Twoją rękę i podegrał trefla. Rozgrywający położył ze stołu króla. Jak się będziesz bronił dalej?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: