517. Ach ta komunikacja…

Opublikowano 22 czerwca 2015 w kategoriach Rozgrywka .

 1. Ach ta komunikacja…

 

W gra 3 BA. N zawistował przychylnie w 10-kę. Walet ze stołu bierze lewę. Gramy damę i blotkę karo. Do drugiego kara S dokłada 7-kę (zrzutka krakowska markująca piki). Jak będziesz rozgrywał dalej ?

D10

64

AK9763

983

  K6

ADW8

D4

DW1065


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Daniel Wojnarowicz
  11.03.2016 11:39:52

  Proponowana rozgrywka daje 8 lew (5 kar, 2 kiery i damę pik). Po wzięciu ósemką kier i zagraniu damy trefl trzeba w obronie zabić od razu i zagrać A pik pik, a potem już tylko poczekać na wszystkie czarne lewy.

 • Daniel Wojnarowicz
  11.03.2016 13:13:21

  jedyna szansa na 9 lew, to skład 4-4-4-1 z singlową figurą trefl u N. Po wzięciu ósemki kier odgrywamy asa kier i gramy blotkę pik. Jeżeli N odblokuje się królem, to zgrywamy damę i dopiero wtedy idziemy w pika.
  Oddamy wtedy po jednej lewie w każdym kolorze (jeżeli przy piłce po asie pik zostanie wpuszczony N).
  Jeżeli S zatnie figurę trefl, to weźmiemy 5 kar, 4 trefle, 3 kiery i pika, oddając wcześniej 3 lewy (karo, A pik i A trefl).
  ręka S 5-3-1-4 z AK trefl i A pik wydaje się nieprawdopodobna (milczenie w licytacji), więc figury treflowe są podzielone.

 • 29.03.2016 10:06:36

  Wygranie nie jest 100% (co zanaczyłem, choć nie wyczerpałem wszystkich możliwości ukłądu rąk u przeciwników.) a wykorzystanie kar konieczne. Oczywiście przy bezbłędnej grze przeciwników tylko ukłąd 4-4-4-1 z singlową figurą trefl u N pozwala wziać 9 lew.
  Dziękuję za komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: