401. Nie wypuść…

Opublikowano 26 lipca 2015 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

W tym rozdaniu trzeba sobie przypomnieć powiedzenie „pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł”. Przede wszystkim widok dziadka i Twojej ręki powinien uzmysłowić Ci, że E wszedł do licytacji z jakimś nieprawdopodobnym kotem w galarecie. Z wyliczenia „miltonów” bowiem wynika, że może on mieć „circa ebaut” 2 PC. Jeśli tak, to musi on mieć poważne odchylenie w składzie. Przeanalizuj kolejne algorytmy po swoich zagraniach:

  1. Wychodzimy panicznie w karo w obawie, że drugie wyleci na kiera – rozgrywający podkłada 8-kę, partner zabije asem, RGR przebije (na takie szalbiercze wejście musi mieć przynajmniej skład 6-5 na czarnych), przebije trefla i zagra figurę karo wyrzucając z ręki trefla. Policz jego lewy – dwie naturalne w czerwonych kolorach, as pik, trzy przebitki trefli w dziadku i 4 lewy pikowe w ręce, bo jego ostatni pik będzie na paradzie i wystarczy, że będzie to 10-ka. Więc nie tędy Walendy…
  2. Wychodzisz w trefla – jeśli rozgrywający ma w nich króla, to przepuści i po jednej przebitce wyrobi trefle, jeśli ma ich 6, a powinien mieć tyle. Jeśli ma zaś 6 pików i 5 trefli, to wyrobi trefla dwiema przebitkami. Tak samo jeśli rozgrywający ma siódmą damę w treflach – zagranie w ten kolor da mu istotne tempo do wyrobienia tego koloru. Obrona weźmie pika, trefla i kiera, a rozgrywający resztę – 4 naturalne lewy w pikach, kiera i 5 lew w treflach wliczając w to przebitki tego koloru. Zatem należy zagrać w…
  3. …kiera. Niech rozgrywający spróbuje teraz wygrać Weźmie on kiera i będzie grał na przebitki. W ten sposób weźmie asa pik, kiera i 7 przebitek, a to nie zapewni mu 10 lew. Jeśli miał 6 pików i 6 trefli, to jesteś bezradny. Jeśli zaś miał układ 5 pików, 2 kara i 6 trefli, to od wyrzucenia jeszcze jednego kara lew mu nie przybędzie.

Całe rozdanie:

  K87

W432

A32

AK10

 
ADW3

KD97

DW984

  106542

7

D987532

  9

A10865

K1065

W64

 

PS.

            A w obserwowanym na BBO (tylko tam ludziska pozwalają sobie na tak ekstrawaganckie wejścia jak zrobił to E) rozdaniu. S panicznie poszedł odbierać karo i stało się tak jak opisano w wariancie a).


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: