402. Co robi gracz?

Opublikowano 26 lipca 2015 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Wiesz na pewno, że partner ma singla kier, bowiem nie mieści mu się K9x, jako, że E otwierałby 1 BA z singlową blotkę kier. Możesz zaaranżować jedną przebitkę (ale tylko jedną, bo partner nie ma więcej atutów niż jeden).  –  pewną lewę na asa trefl. Żeby obłożyć kontrakt potrzebujesz jeszcze dwóch lew od partnera. Zaaranżowanie przebitki kier wyrobi w tym kolorze lewę rozgrywającemu, na którą może wyrzucić jakąś przegrywającą kartę z ręki. Bardziej prawdopodobne jest, że karo, bowiem partner kontrował na wist z długości. Zrezygnuj z przebitki kiera, podłóż waleta, co ograniczy liczbę lew rozgrywającego do jednej w tym kolorze.

Cale rozdanie grane na poważnych zawodach pomiędzy reprezentantami Polski i Włoch. Nasz zawodnik niestety trzepnął asem kier, po czym już nie można było obłożyć kontraktu. Jak zrobić szczegółową symulację możliwych rozkładów, to ciężko będzie znaleźć taki, przy którym zaniechanie przebitki kierowej wypuści kontrakt.

  942

AW874

94

AW9

 
KW1063

D1063

102

108

  AD75

K52

A6

K742

  8

9

KDW8753

D653

 

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: