405. Wnikliwe wczytanie…

Opublikowano 27 sierpnia 2015 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Dlaczego rozgrywający zagrał impas kier z przyrzutu? Wszak bardziej normalnym zagraniem jest wcześniejsze pociągnięcie króla. To pierwsza oznaka, że rozgrywający chce coś ukryć przed nami. Druga to wczytanie się w dołożonego przez partnera kiera. Czy spośród niższych od 6-ki kart – a jest ich aż 4 – partner nie ma żadnej? Nie wchodzi w rachubę, bowiem wtedy rozgrywający miałby 6 kierów i nie licytowałby w ten sposób, ani tym bardziej rozgrywał. Zatem partner usiłuje wskazać nam jakieś wartości w karach, bowiem żaden inny sygnał w tej lewie nie ma racji bytu. Poza tym jeżeli jest jakakolwiek szansa obłożenia kontraktu to jest ona umiejscowiona w kolorze karowym. Należy więc grać w ten kolor. Najlepiej małą blotką wskazującą figurę – jeśli partner miałby w karach tylko króla, to po utrzymaniu się nim podegrał by nam piki. Jeśli natomiast całe rozdanie z meczu play off w naszej ekstraklasie wyglądało tak:

  DW982

D9

A72

864

 
A106

AW102

984

KD3

  K74

K87

W105

AW72

  53

6543

KD63

1095

 

… to ściągnięcie czterech kar nie będzie problemem.

Tymczasem zawodnik N odszedł w trefla. Para grała potwierdzeniem wistu więc podobno 6 była  zdemarkowaniem wistu. Jak N chciał zagraniem w trefla obłożyć kontrakt – nie pytałem


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: