406. Wybierz właściwe zagranie…

Opublikowano 27 sierpnia 2015 w kategoriach Wist .

            Rozwiązanie:

W pikach w zasadzie wszystko jasne – albo rozgrywający miał DW sec, albo W108 i dołożeniem waleta zachęca Cię do kontynuacji pików. Gdyby nie król trefl stanowiący dojście do kar, można byłoby rozważyć kontynuację pików celem wytrącenia dojścia asem pik do dobrych kar. Pozostaje więc wybór [pomiędzy otwarciem kierów, a trefli. W kierach możemy spodziewać się u partnera 4 lub 5 kart, w treflach musielibyśmy zastać u partnera 4 karty z A10 koniecznie. Wtedy po zagraniu w ten kolor z naszej strony, partner powinien podłożyć 10-kę, a my po dojściu królem karo zagraniem waleta wyimpasowalibyśmy damę rozgrywającemu. W kierach jest znacznie więcej układów, przy których otwarcie tego koloru spowoduje wyrobienie lew dla naszej strony.

Całe rozdanie:

  10975

DW103

7

A542

 
DW

A9652

943

D103

  A86

74

ADW865

K9

  K432

K8

K102

W876

 

PS.

                        W zawodach w dalekiej Azji posiadacz ręki S nie natężał się i kontynuował piki, co szkody rozgrywającemu nie uczyniło. Oczywiście zagranie w trefla nie mogłoby być krytykowane, ale kierowe jest nieco lepsze.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: