526. Dzisiaj to już kaszka z mleczkiem?

Opublikowano 27 sierpnia 2015 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

  1. Podział kar gwarantuje 12 lew. Wiemy jednak, że N miał (i ma w dalszym ciągu) króla trefl. Pozwala to zagrać na podwójny przymus pikowo-treflowy przeciwko N i pikowo-karowy przeciwko S. Wynika to z faktu posiadania przez N długości w kierach i treflach (zagrania zarówno N jak i S o tym świadczą). Sprawdzamy najpierw podział kar i po stwierdzeniu, że S faktycznie trzyma ten kolor doprowadzamy do końcówki:
K76

6

  A8

5

D

Zagrany kier zmusza N do pozbycia się pika, ze stołu dama trefl i z kolei S nie jest w stanie utrzymać kara i 3-ch pików. Alternatywny przymus treflowo-karowy przeciwko N należałoby egzekwować w inny sposób – najpierw zgrać piki i kiery. Ostatni przymusiłby rękę N. Jednak wskazówki wynikające z pierwszych lew każą zagrać raczej na przymus podwójny.


Ryszard Kiełczewski

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: