412. Ukrzyżowane rozdanie 1

Opublikowano 30 września 2015 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Jeśli już zaspałeś i w drugim okrążeniu nie zgłosiłeś trefli, to nie zaśpij jeszcze na wiście. Wiesz jak leżą piki – partner miał drugiego asa, a rozgrywający trzecią damę. Nie zachęcaj do kontynuacji pików, bo wyrobienie lewy w tym kolorze może okazać się klęską, jeśli rozgrywający weźmie 5 lew karowych, a to jest po tej licytacji nader prawdopodobne. Zniechęć dokładając czytelnie 10-kę. Widok asa i króla kier w stole nie powinien skłonić partnera do otwierania tego koloru, jest więc bardzo duża szansa, że otworzy trefle. Jeśli ma w nich co najmniej 3 karty, to otworzymy sobie natychmiast 4 lewy w tym kolorze.

Całe rozdanie z półfinałowego meczu Youngstersów w Opatiji w 2015 roku pomiędzy drużyną polską i włoską:

  KW1087

D75

KD1072

 
432

AK2

A542

943

  D96

93

DW9763

A6

  A5

W10864

K108

W82

 

Tymczasem polski posiadacz ręki N bezmyślnie zachęcił do kontynuacji pików, więc rozgrywający zagrał kara z góry biorąc 9 lew. N popełnił typowy błąd myślenia fragmentem rozdania.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: