529. Bez impasu…

Opublikowano 30 września 2015 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

  1. Pierwsze lewy wyjaśniły rozkład kar oraz położenie asa trefl. To z kolei zlokalizowało położenie damy kier u S, bo jej brak nie pozostawiłby S siły na otwarcie licytacji na pierwszej ręce. I tak miał mało urodziwe 12 PC. Zatem impasowanie damy kier nie wchodzi w rachubę. Lepiej już byłoby zagrać kiery górą. Jednak dama kier może być trzecia i wtedy samo jej zlokalizowanie nic nam nie pomoże. Wiemy jednak, że u S pozostało w karach AD. Pozwala to postawić go w przymusie atutowym po doprowadzeniu do końcówki:
76

742

AK

K4

K

Zagrywamy pika i wyrzucamy dekoracyjnego króla trefl. S, który musiał w tej końcówce trzymać trzecią damę kier i dwa kar musi odrzucić się od jednego z kolorów. Jeśli odrzuci kiera zgrywamy asa i króla w tym kolorze i wracamy przebitką do dobrego kiera w ręce. Jeśli odrzuci karo wchodzimy kierem na stół i przebijamy karo wyrabiając króla, do którego jest dojście pozostałą figurą kier.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: