530. Trochę szczęścia i trochę sprytu…

Opublikowano 30 września 2015 w kategoriach Rozgrywka .

530. Trochę szczęścia i trochę sprytu…

W rozgrywa kontrakt 4 z kontrą po następującej licytacji:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
Pas Pas 2 (1)
Pas 3 (2) Pas Pas
3 Pas 4 Pas
Pas Ktr Pas Pas
pas
  1. dwukolorowe podlimitowe
  2.  do koloru partnera
A104

AW653

AW

982

KD3

8742

D9653

A

Wist 2-ka. Jak rozgrywasz?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • Marek
    27.04.2022 09:03:44

    Alternatywny sposób rozgrywki to założenie, że S ma 6 trefli (a N K karo), wtedy można wyeliminować trefle, zgrać piki i wpuścić N kierem. Nie twierdzę, że to sposób lepszy, jednak N na kontrę poza kierami jeszcze „coś” powinien mieć, może to być K trefl lub K karo, a z kolei bez K trefl otwarcie S wygląda słabo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: