416. Po coś ten partner tak dokładał…

Opublikowano 1 listopada 2015 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Partner dokładając piki w kolejności 5-3 wykluczył ponad wszelką wątpliwość posiadanie wartości w treflach. Zatem zagranie w trefla nic nie może przynieść pozytywnego. Kiery zostały w poważnym stopniu wyjaśnione. Partner mając asa wskoczyłby nim i podegrał trefle. Zatem pozostała nadzieja, że partner ma króla karo. Nie można jednak zagrać asa karo i karo, bo to wyrobi damę przed otwarciem trefli przez nas. Trzeba zagrać blotkę karo – partner nie powinien mieć problemów z dołożeniem króla i jeśli się utrzyma podegra trefle.

Całe rozdanie:

  87

K6

AW953

KD63

 
AKD64

A102

72

AW8

  W102

DW83

D108

1054

  953

9754

K64

972

 

Tymczasem w pojedynku seniorskiej czołówki amerykańskiej S zaczął dobrze – do pierwszego pika dołożył 5-kę – ale do drugiego wybrał się z 9-ką. N Potraktował to jako wskazanie czegoś w treflach (kolejność mniejsza – większa) i zaciął króla trefl. Rozgrywający wyrzucił karo na kiera, a trefle zostały w ten sposób wyrobione.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: