532. Proste to nie jest

Opublikowano 1 listopada 2015 w kategoriach Rozgrywka .

 

 1. Proste to nie jest

 

W gra szlemika kierowego po wiście (odmiennym) w 2-kę pik. Jak to należy rozgrywać?

 

6

AKDW1095

A97

D10

  AW1054

432

K102

A7


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • PKD
  9.11.2015 00:14:49

  Dobry wieczór, warianty przymusowe być może oferują największą szansę, natomiast niezłą rozgrywką alternatywną jest wpustka – ale treflem, nie karem. Proponuję as pik, pik przebity, trefl do asa, pik przebity. Oczywiście 2 razy kiery (muszą się dzielić 2-1). Teraz odejście damą trefl i obrońcy muszą zagrać karo a nam pozostaje zagrać na podział figur karowych lub trafić, jeśli zawodnik zagra figurą.

  • 1.12.2015 10:06:59

   Tak. Wpust treflem jest jedną z możliwości. Przepraszam, że przeoczyłem ją…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: