430. Zabaw się we wróżkę…

Opublikowano 1 marca 2016 w kategoriach Wist .

 

  1. Zabaw się we wróżkę…

 

Mecz, NS po, rozd. E, licytacja:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
    Pas 1
2 4 (?) Pas Pas
pas      

 

Zawistowałeś w atuta z dwóch powodów – w innych kolorach masz widły, skok w 4 PP sugeruje możliwości przebitek w dziadku. Ręce Twoje (W) i dziadka (N):

 

  AD6

10973

Ad73

103

 
82

ADW84

KW9

KW8

 

 

 

 

Rozgrywający wziął lewę damą pik i zagrał blotkę trefl do damy. Zabiłeś królem i kontynuowałeś atuty. Rozgrywający wziął tę lewę w ręce i zagrał asa trefl oraz trefla przebijając w stole. Zrzutki partnera wskazały, że miał on 4 trefle. Kolejna lewa to 3 – od partnera 2 (zrzutki odwrotne) i król od rozgrywającego. Wziąłeś asem i jak kontynuujesz obronę?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: