434. Zagranie automatyczne?

Opublikowano 27 marca 2016 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Co wiesz o ręce rozgrywającego? Ma on co najmniej 5-5 w licytowanych kolorach czerwonych. Dwa trefle już dodał, a więc zostało mu miejsce na co najwyżej jednego pika.  Jeśli odejdziesz leniwie w kiera lub w trefla, to szansa na wzięcie wpadkowej lewy na waleta karo spadnie do zera. Rozgrywający bowiem po zagraniu asa i króla karo wyimpasuje Ci później w widno Twojego walecinę. Odejdź w pika, wbrew pierwotnym radom „w najsłabszy stół”. Czy taka ręka rozgrywającego nie jest najbardziej prawdopodobna?

Oczywiście, jeśli rozgrywający będzie dużej klasy graczem i także doceni Ciebie, może z przyrzutu zagrać na impas. Jak się będzie czuł po takim zagraniu jeśli okaże się, że w karach miałeś same blotki? Daj mu szansę!

Całe rozdanie:

  ADW84

105

1082

D64

 
10953

8764

7

A1082

  K72

W3

W654

KW73

  8

AKD92

AKD93

95

 

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: