440. Jak w widne karty…

Opublikowano 3 maja 2016 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Odtwórz zakryte ręce. Obraz tych rąk jest bardzo przejrzysty – w karach partner miał czwartą figurę. Podobnie w pikach, gdzie posiadanie przez partnera króla pik jest aż nadto widoczne – rozgrywający wykluczył posiadanie trzech pików odpowiedzią na Magistra, gdyby zaś miał drugiego króla, to rozpocząłby rozgrywkę pików od zagrania w niego Co zatem pozostało rozgrywającemu na otwarcie – w karach KW lub DW, w treflach co najwyżej DW, zatem w kierach musiał mieć AD. Zmiana ataku na kierowy mija się więc z celem – lepsze perspektywy stwarza zagranie w karo, co nie ułatwi rozgrywającemu jego pracy. jeśli całe rozdanie wygląda następująco:

  AW8642

87

A85

K7

 
K1053

65

D1074

1043

  D

KW932

932

A986

  97

AD104

KW6

DW52

 

Gdyby partner miał króla karo zamiast damy, zagraniem w ten kolor odciąłbyś rozgrywającego od wyrobionych fort pikowych.

PS.

W rzeczywistości obrońca z pozycji E podegrał najsłabszy stół – kiery. Rozgrywający położył 10 i po wzięciu na ją lewy zaimpasował pika i zagrał je jeszcze dwa razy wyrabiają ć dwie forty. Gwóźdź do trumny pary WE wbił W, który po królu pik odszedł „bezpiecznie” w D. Rozgrywający pobrał tę lewę królem, wszedł do stołu asem karo i pociągnął forty pikowe.  Przy drugiej E musiał wykrócić kiery do 2 kart i udany impas w tym kolorze spowodował, że as trefl się przeziębił.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: