445. Zrób to dobrze…

Opublikowano 30 lipca 2016 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Czy zakładasz, że partner miał singlową 9? To musiałbyś równocześnie założyć, że rozgrywający nie ma asa pik i w dodatku zwariował zarówno w licytacji jak i rozgrywce. Komunikuj się z partnerem za pomocą pika, a nie 10-ki. W oglądanym na BBO poważnym (z nazwy, bo nie z poziomu) meczu z drugiego końca świata, obrońca w ogóle nie usiłował skomunikować się z partnerem, by wziąć drugą przebitkę karo, tylko zapalił w króla trefl. Puścił w ten sposób dwie lewy, bo po dopuszczeniu partnera asem pik, kolejnej przebitce kara i zagraniu w pika, nie byłoby żadnej pociechy z koloru karowego. Zamiast bez dwóch – swoje. Ale na BBO pokazuje się coraz gorszą chałę, zapaskudzając brydża.

Całe rozdanie:

  K976

KDW108432

A

 
AD4

D83

976

W1087

  W32

1054

KD96542

  1085

AKW9762

A5

3

 

            Kolejną sprawą jest, że w rozdaniu idzie 6 , które po identycznym początku licytacji zapowiedział N na drugim stole. Z wygraniem nie miał kłopotów


Ryszard Kiełczewski

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: