450. Znalazłeś złoto, poszukaj platyny…

Opublikowano 27 sierpnia 2016 w kategoriach Wist .

 

  1. Znalazłeś złoto, poszukaj platyny…

 

Mecz, przeciwnicy licytowali krótko i brutalnie:

 

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
1 BA(1) Pas 2 Pas
3 (2) Pas 6 BA Pas
Pas pas
  1. klasyczne 15-17 PC
  2. 5-ka kar

 

Pierwszy wist miałeś łatwy – W. Partner dołożył 4-kę, a rozgrywający zabił asem i wszedł kierem do stołu (od partnera 3-ka) i zagrał karo (partner 5-ka) do 10-ki. Wziąłeś waletem i kontynuowałeś 10-ką trefl – partner dołożył 2-kę (wistujecie odmiennie), a od rozgrywającego spadła 8-ka. Rozgrywający oczywiście zabił figurą w stole i zagrał karo (partner dołożył 8-kę) do króla, po czym zagrał asa. Co dokładasz do tej lewy?

 

K108

W986

W2

W1097

AD2

KD54

73

KD65


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: