577. Zapewnij komunikację…

Opublikowano 1 października 2016 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie:

  • Przede wszystkim należało się odblokować królem trefl, by zapewnić sobie dojście do ręki. By mieć szanse wygrania musimy zastać podział pików 3-2. Ściągamy więc dwa razy piki i teraz mamy trzy sposoby rozgrywki:

 

  1. zgrać asa kier, wrócić damą trefl do ręki i zaimpasować damę kier (50%)
  2. zgrać asa kier, wrócić treflami do ręki, zgrać dwa kara wyrzucając dwa kiery ze stołu i jeśli przeciwnicy nie przebiją zagrać pika. Jeśli utrzyma się S już wygraliśmy. Jeśli N – musi udać się impas na damę kier. A wiec ten sposób oferuje aż 75% szans powodzenia (ten sam udany impas kier + szansa, że trzeciego pika ma S w pozostałych przypadkach.
  3. Zgrać asa i króla kier, wrócić treflami do ręki i po zgraniu dwóch kar oddać lewę pikową – przegramy jeśli dama kier będzie trzecia lub czwarta (63,2%) i trzeci pik będzie na tej ręce, która ma damę kier – połowa z powyższej wartości – 31,6%. Zatem w pozostałych przypadkach (68,4%) wygramy

 

Należy więc zagrać jak w wariancie (b).


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: