470. Wejdź w skórę rozgrywającego

Opublikowano 25 stycznia 2017 w kategoriach Bez kategorii, Wist .

 1. Wejdź w skórę rozgrywającego                                              

Turniej par, WE po, licytowano:

W N E S
Duboin Berkowitz Bocchi Cohen
Pas 1 2 BA
Pas Pas Pas
pas

Partner zawistował asem trefl, dołożyłeś 9-kę, a rozgrywajmy damę. Kolejne zagranie partnera to 5-ka. Dołożyłeś prawidłowo 8-kę, a rozgrywajmy zabił to damą i zagrał jeszcze asa i blotkę karo. Partner wskazał posiadanie trzech kar. Wziąłeś królem i wyszedłeś w pika, na którego spadły kolejno walet, dama i król. Kolejna lewa to trefl przebity w ręce i kier do króla (partner dołożył 4-kę). Jakie widzisz perspektywy obrony?

876

AW106

K98

W95

AK3

K9

W63

108762


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Andrzej Knap
  3.04.2017 12:43:26

  Bardzo ładne zagranie Giorgina. Niby proste, ale ilu przy stole by tak zagrało?
  A co do komentarza licytacji to:
  2BA było nie forsujące bez fitu z zatrzymaniem w pikach.
  Berkowitz z 5 kierami by bez wątpienia spasował. Powtórzył je wiec ma ich na pewno 6.
  Partner ma 5 pików i to wynika z tego ze E wszedł do licytacji 1P.
  Rozgrywający ma na pewno 2641.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: