595. Wybierz szansę bardziej prawdopodobną…

Opublikowano 26 lutego 2017 w kategoriach Rozgrywka .

 

  1. Wybierz szansę bardziej prawdopodobną…

 

Rozgrywasz 6 . Po twoim otwarciu w to miano N wszedł blokującym 2 . Pierwszy wist waletem pik. Na jakie szanse zagrasz?

 

A

KW3

AK932

AD65

  KD2

9

865

KW10984


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • 2.03.2017 08:01:46

    Niestety, jeżeli mamy grać na to że N ma maksimum dwa kara to praktycznie musi mieć dwa lub trzy trefle.
    Na trzy trefle praktycznie mała szansa a i na dwa też niewielka ponieważ S ma fit kierowy i przy krótkości treflowej mógłby chociaż podnieść kolor bloku. Mając powyższe na uwadze zagrałbym dwa razy trefle (lub 3) i gdy pokaże się krótkość u N to nie odgrywałbym pików tylko od razu zagrał w kiery. Nie odgrywałbym pików z jednego powodu aby dać N możliwość zbłądzenia gdy dama kier nie będzie w impasie. Gdy N weźmie lewę na damę kier to musi zagrać w karo aby zerwać krzyżowy przymus atutowy.
    Jest szansa, że ekspert to wymyśli ale może też zadziałać efekt nie nawijania się i zagranie w piki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: