479. Problem dwupiętrowy… B

Opublikowano 31 marca 2017 w kategoriach Wist .

Problem dla ręki E:

Mecz, licytowano:

W N E S
nazwisko nazwisko nazwisko nazwisko
      1 BA
Pas 2 (1) Pas
Pas (2) Pas (3)
Pas (4) Pas (4)
Pas (4) Pas (4)
Pas 4 BA(5) Pas (6)
Pas Pas Pas
pas      

1)Transfer

2)Retransfer wskazujący aspiracje

3)Akceptacja aspiracji

4)Cue bidy

5)Blackwood

6)Dwa asy i dama atu

Partner zawistował w 2, podłożyłeś króla, a rozgrywający asa. Ręce Twoje (E) i dziadka (N):

  AD9

A98632

K

W109

 

  W8764

54

1073

K75

     

Dalszy przebieg rozgrywki – S zagrał damę kier,  na którą partner położył króla, a z dziadka as, skąd zgrano króla karo i nastąpił powrót do ręki waletem kier. Kolejne lewy to as karo (ze stołu trefl)  i karo. Partner dokładał na parzystą liczbę kar. W siódmej lewie zagrano ze stołu 9.

– Czy masz coś do zrobienia w tym rozdaniu?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: